13
juuni
10

Kreekasse purjetama – miks ka mitte?

Mu kallis TeinePool sai tööasjus kokku ühe vana klassivennaga. Projekt lõpetatud, üllatas too klassivend TeistPoolt kutsega minna klassivenna jahiga Kreekasse purjetama. Elu oli kiire – minul kooliasjad, TeiselPoolel tööasjad ja nii ei olnud me just eriti kindlad, et minna saaksime. Piletid ostsime küll ära, aga minek jäi veel nädalaks lahtiseks. Õhtul enne oletatavat lahkumist pakkisin mõned hilbud väikesesse seljakotti ja olin üpris kindel, et tegelikult nüüd minekuks küll ei lähe. Panin äratuskella üheteistkümneks helisema ja uinusin rahutu südamega. Järgmisel päeval äratas mind lustakas TeinePool, kes ütles, et : „Kallis Varjuneiuke, hüppa nüüd kohe püsti ja pane asjad kokku, 15 minuti pärast peaks uksest välja minema!”. Nii ma siis unise peaga toppisingi meie hambaharjad, seebi, raamatu, läpaka ja muu eluks vajaliku kotti ja tõepoolest umbes 15 minuti pärast tormasime bussi peale, et Tallinna lennujaama sõita. Jõudsimegi.

Lennujaama turvakontrollis selgus, et meile ei olnud meenunud, et käsipagasiga ei tohi üle 100 ml vedelikku lennukisse kaasa võtta. Prügikasti rändasid šampoon, habemeajamisvaht, hambapasta, näovesi ja päikesepiim…Pärast kotipuistamist edasi liikudes avastasin, et mu id-kaart on kadunud! Paanika! Õnneks taipas TeinePool vaadata pakilinti, kus mu id-kaart siiski ilusti alles oli.

Elu esimene lennukisõit Tallinnast Varssavisse oli ..ee. .huvitav. Väga hirmu ei tundnud ja paha ei hakanud, ainult see turbulents (või kuidas iganes seda nimetatakse) oli eriti maandumisel nii suur, et üks kõrv hakkas põrgulikult valutama, no ikka VÄGA valutama. Tegin küll igasuguseid trikke – neelatasin, hoidsin suud lahti jne jne, aga kasu ei miskit. Varssavis passisime 7 tundi – nii nende odavate lendudega on. Siinkohal hoiatus kõigile suitsetajatest reisijatele: Varssavi lennujaama transiitalal pole suitsuruumi! Varju 7 tundi suitsetamata! Istusime siis ühes kohvikus ja teises kohvikus ja kuidagi elasime selle lõputu istumise üle.

Järgmiseks lend Varssavist Ateenasse. (Kusjuures mõlemad lennukid, millega lendasime olid Poola omad…Kui TeinePool mulle seda mainis, siis oli natuke kõhe küll, nii hiljutiste sündmuste valguses…aga ellu me jäime.) Väga võluv stjuuard oli sellel lennukil muide. Situatsioon: reisijatele jagatakse jooke. TeinePool utsitab Varjuneidu kohvile lisaks ka veini võtma. Varjuneid on uje, mõtleb, et kuidas ma niimoodi küsin, jätan ahne mulje vms. Stjuuard jõuab joogikäruga meie juurde. Küsib mis jooki soovin. Mina: „coffee please!” Kena poolakast stjuuard valab kohvi, siis naeratab ja pilgutab silma, et : „maybe some beer or wine…red, white?” Varju: „Eerr..red wine?” Stjuuard valab ja ulatab klaasi koos uue silmapilgutusega. TeinePool: „Sa ju ei tahtnud???” Varju punastab.

Ateena lennuväljale jõudsime kell 2 öösel. Seal tegime ka oma esimesed tähelepanekud kreeklaste kohta, mis ka hiljem kinnitust leidsid:

1)      Kõik kreeklased suitsetavad, palju. (WIN!  Varju reaktsioon iga uue kreeklase peale, kes lennujaamast väljudes koheselt suitsu süütab – „See on mu uus KODU!!!”)

2)      Kreeklased reeglitest ei hooli. Praktiliselt iga keelusildi all on mitu kreeklast, kes selle ärakeelatud asjaga tegeleb.

3)      Kreeka naised on tillukesed, aga karmid. Varju vahib ilmad pärani lennujaama ukse poole ja ütleb TeiselePoolele: „Appi, kas tõesti on siin ka lastel suitsetamine lubatud!?” Kui see „laps” aga ümber pööras, siis oli tegu vähemalt 30-aastase naisega.

Istusime siis lennujaama esisel pingil, tossasime kreeklaste kombel öö läbi ja mõtlesime mida edasi teha. Õnneks oli meie lahke reisile kutsuja meid informeerinud lennujaamast lahkuvate busside koha pealt. Ootasime hommiku ära ja läksime esimese, kella kuuese bussi peale, et sõita Lavriosse, kust lootsime suure kohaliku laevaga Syrosele saada. Nii lihtsalt see siiski minema ei pidanud, aga sellest juba järgmises peatükis.

Advertisements

0 Responses to “Kreekasse purjetama – miks ka mitte?”  1. Lisa kommentaar

Lisa kommentaar

Kommenteerimiseks palun logi sisse, kasutades üht neist võimalustest:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s


Blog Stats

  • 15,535 hits

Twitter Updates

Värsked kommentaarid

caitir on
caitir on
varjuneid on
caitir on
varjuneid on

Leheküljed

Advertisements

%d bloggers like this: